O nas

W sklepie znajdziecie książki, materiały i pozycje przetestowane przeze mnie i przez moje dzieci. Są jednak też takie, z których nie korzystaliśmy. Dlaczego? Bo dzieci są różne. To, co interesujące dla jednego, będzie nieciekawe dla drugiego. Postarałam się zgromadzić szeroki zakres produktów, które mogą Wam pomóc w szkolnych zmaganiach lub edukacji domowej.

Jestem mamą edukującą trójkę swoich dzieci domowo. Dwójka z nich nigdy nie chodziła do szkoły. Decyzja o takiej formie nauki kompletnie zmieniła nasze życie. Na lepsze. Sklep, do którego trafiliście to efekt moich poszukiwań interesujących materiałów, którymi można by zastąpić podręczniki, ciekawych sposobów na naukę różnych treści, które są w podstawie programowej czy metod na eksplorację tego, co akurat interesuje nasze pociechy. Gdy istnieje prawdziwe, żywe zainteresowanie dzieci mogą opanować nieprawdopodobny zakres wiedzy. Wystarczy im tylko go podsunąć. Dzięki ciekawym książkom nielubiany przedmiot może zmienić się w fascynujący proces zdobywania wiedzy. To czego „nie da się nauczyć” jakoś samo wchodzi do głowy. Obserwowałam to podczas trzech lat edukacji domowej moich dzieci.

Dlaczego ten sklep nazywa się Zmiany Mamy? Bo to, co mnie do niego przywiodło to zmiana. Zmiana we wszystkich strefach życia. Zmiana przekonań, które nie służyły mnie i mojej rodzinie. Zmiana stylu rodzicielstwa z pruskiego drylu na empatyczną komunikację i rodzicielstwo oparte na relacji. Zmiana sposobu edukacji ze szkoły systemowej na edukację domową. Wreszcie zmiany na polu zawodowym, które doprowadziły mnie tu, gdzie jestem.