Oswoić złość – pierwsze warsztaty w Zmiany Mamy!

Podekscytowana, szczęśliwa, pełna nadziei i nowych pomysłów. Tak właśnie się czuję mogąc Wam opowiedzieć o pierwszych warsztatach, które odbędą się w Zmiany Mamy.

Osobą, która je poprowadzi będzie Monika Szczepanik,  z zamiłowania, wykształcenia i wyboru pedagożka i trenerka rozwoju osobistego. W Porozumieniu Bez Przemocy zakochała się od pierwszego wejrzenia. Ze wzajemnością, jak sama o tym mówi. Tą kreatywną komunikacją dzieli się z rodzicami, nauczycielami, przedsiębiorcami, parami, singlami i wszystkimi tymi, którzy chcą dostrzegać to, co kryje się za słowami i czynami.

Monika Szczepanik

Warsztaty zaś będą o złości. Czemu? Bo to uczucie potrafi nas wysłać w ciemny kosmos, gdy nie dbamy o swoje potrzeby. Bo często nie wiemy, co z nim zrobić. Bo najczęściej napawa nas wstydem. Bo obarczamy innych winą za złość, którą czujemy. Bo rzadko znamy prawdziwą przyczynę swojej złości. Bo często jest towarzyszką macierzyństwa.

Warsztat adresowany jest do osób, które chcą wyrażać złość bez ranienia siebie i drugiego. Dla tych wszystkich, którzy mają gotowość zajrzenia za kurtynę tego przedstawienia, by zobaczyć tych, którzy za sznurki pociągają.

W trakcie 8 godzinnego warsztatu z życzliwością będziemy przyglądać się złości, tej codziennej i tej zalegającej w nas od jakiegoś czasu, zadbamy o złość tak, by służyła nam i naszym relacjom, znajdziemy myśli, które ją wywołują, poznamy różnice między bodźcem, przyczyną, a źródłem złości, będziemy praktykować empatię dla siebie w tak zwanych trudnych momentach, spróbujemy wyrazić złość i usłyszeć złość innych.

Monikę poznałam jakiś czas temu, gdy przeczesując internety szukałam rodzicielskich inspiracji. Trafiłam na jej bloga, którego wówczas prowadziła. To, co pisała bardzo do mnie wtedy trafiało. Gdy wyczytałam, że organizuje trekking z Agnieszką Stein wiedziałam, że muszę na niego się wybrać. W ten sposób pewnego ranka w Węgierskiej Górce poznałam ją osobiście.

Monika nie słodzi. W jej wykonaniu Porozumienie bez Przemocy, rodzicielstwo bliskości czy uważność brzmią prawdziwie. Nie są odrealnione ani dziwne dla tych, którzy po raz pierwszy słyszą komunikaty w tym duchu.

Zapraszam Was serdecznie we wrześniu na dwa ośmiogodzinne warsztaty. W każdym może uczestniczyć do szesnastu osób. Koszt warsztatu to 150 zł. Spotykamy się 16 i 17 września. Gościć nas będzie AJKAN for Kids.

Zapisać się na warsztaty możecie wypełniając poniższy formularz:

 

Z Moniką będziecie mogły się spotkać już w piątek 15 września na spotkaniu Klubu Przedsiębiorczych Mam.

Do zobaczenia!

O mnie

zmianyadmin

Zobacz wszystkie posty

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *