Idą zmiany

Długo było u nas cicho. W tej ciszy wykluwała się kolejna zmiana. Rosła i dojrzewała, aż wreszcie przyszedł czas, by podzielić się nią z Wami.

Zmiany Mamy zmieniają się z bloga w miejsce wsparcia dla mam. Miejsce bez miejsca (na razie), bo będziemy korzystać z gościny zaprzyjaźnionych instytucji. Miejsce wsparcia dla mam. Dlaczego dla mam? Bo jak mówi Marshall Rosenberg, bycie rodzicem to naprawdę trudna praca. To jak profesja, która nie została doceniona. Rodzice bardzo potrzebują wsparcia. W każdym innym zawodzie od czasu do czasu robi się przerwę – odpoczynek, urlop. A kiedy rodzice mają przerwę?

Jeśli nie zadbamy o siebie, nie będziemy mieli z czego dawać. Zmiany Mamy mają ambicję być właśnie takim miejscem, gdzie będzie można o siebie zadbać. Będzie to przestrzeń warsztatów i szkoleń z zakresu rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, własnego rozwoju. Miejsce na otwieranie oczu i serca.

Długo myślałam o tym, czy ma to być przestrzeń dla mam czy dla rodziców. Tatusiowie też będą mile widziani, ale własne doświadczenie podpowiada mi, że nasze kobiece doświadczenie bycia matką jest unikalne. Doświadczyłam też tego, że tylko w kobiecym gronie możliwa jest pełna otwartość i szczerość.

Już niedługo przedstawię Wam osobę, która w Zmiany Mamy poprowadzi pierwsze, wrześniowe warsztaty. Będziemy czekać na tych, którzy chcą wyrażać złość bez ranienia siebie i drugiego. Na tych, którzy mają gotowość zajrzenia za kurtynę przedstawienia, by zobaczyć, kto pociąga za sznurki.

 

O mnie

zmianyadmin

Zobacz wszystkie posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *