Załoga AJKAN for Kids w komplecie!

AJKAN for Kids

Dziś chciałabym Wam przedstawić miejsce, gdzie będziemy gościć z naszymi warsztatami. To AJKAN for Kids. Tak dla odróżnienia od dużego AJKANa, gdzie dorośli i dzieci mogą uczyć się języków.

Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że nie ma takiego drugiego miejsca w Koszalinie. To, że powstało to znak, że osób, które o byciu z dziećmi, wychowaniu ich myślą trochę inaczej, jest w Koszalinie całkiem sporo.

AJKAN for kids to świetlica dla dzieci, ognisko, gdzie odbywają się zajęcia pozaszkolne oraz sala urodzinowa. Dzieci mogą tu przyjść przez cały rok od 7.30 do 19.30. W czasie wakacji i ferii organizowane są tam półkolonie. Jeśli wasze dzieci kończą szkołę o 12.00, a Wy pracę o 16  to właśnie tu mogą spędzić ten czas.

Dlaczego to miejsce jest takie niezwykłe? Dlatego, że jest jednym z nielicznych, gdzie personel ma bardzo wysokie pojęcie o tym, jak dzieci funkcjonują. Gdzie prosta prawda o tym, że za każdym zachowaniem dziecka stoją jego potrzeby – zaspokojone lub nie – jest na porządku dziennym. W związku z tym tym, tu nie ma niegrzecznych dzieci, są jedynie dzieci z niezaspokojonymi potrzebami, które sięgają po jedyne dostępne w danej chwili, ale niekoniecznie skuteczne strategie. AJKAN for Kids to miejsce, gdzie ziszcza się korczakowska idea „Nie ma dzieci, są ludzie”.

Właścicielka AJKAN, Kasia Hatłas wierzy w bezgraniczne możliwości dziecka. Tu nacisk położony jest przede wszystkim na zabawę. Kasia i osoby tu pracujące wiedzą, że im lepiej dzieci się bawią tym więcej się uczą.

Z mojego doświadczenia wynika, że teraz dzieci są ogromnie przebodźcowane. W AJKAN for kids przede wszystkim je wyciszamy, bo widzimy jak bardzo tego potrzebują – mówi Katarzyna Hatłas. – Stworzyłam to miejsce z mojej wewnętrznej potrzeby. Tu dziecko samo może wybrać sobie zajęcie i działać nie będąc ograniczone czasem, programem, bez przymuszania i poganiania.

Kasia tłumaczy, że tak ogromna liczba zajęć pozalekcyjnych jest dzieciom zbędna. Nie potrzebują więcej bodźców, atrakcji. Potrzebują zatrzymania – uważności od swoich opiekunów, rozmowy, a nie przepytywania. – My biegniemy, tak często wygląda nasze życie, ale nasze dzieci już nie mają siły biec. 

Jeśli macie problem z wieloma istniejącymi salami zabaw, gdzie zabawa polega na tym, że dzieci dostają pistolety i na niby do siebie strzelają to w AJKAN poczujecie się jak w domu. Zamiast głośnej muzyki, hałasu znajdziecie tu skupienie i koncentrację. Tu w czasie przyjęcia urodzinowego dla dziesięcioletnich chłopców dzieci lepią z gipsu wulkan, z którego później będzie wybuchała lawa sprokurowana z pomocą octu i sody. Scenariuszy urodzinowych zabaw jest mnóstwo. A każdy dostosowany indywidualnie do wieku gości.

Jeśli macie chęć spędzić czas ze swoim dzieckiem na kreatywnych zajęciach to AJKAN for Kids co tydzień oferuje coś ciekawego – glina, filc, modelina i wiele innych.

Budowa miast w AJKAN for Kids. Nam się wydaje, że to Londyn.

Znajdziecie tu też otwarcie na inność. Dzieci często spotykają się z osobami innych narodowości. Uczą się też wyrażać swoje zdanie, co w naturalny sposób zwiększa ich poczucie własnej wartości, rozwijają kompetencje społeczne i kształtują postawę tolerancji oraz szacunku do siebie i otoczenia,

Sama właścicielka tego miejsca jest mówiąc delikatnie, nietypową osobą. Uczy polskiego cudzoziemców, tubylców potrafi nauczyć angielskiego, włoskiego, rosyjskiego. Dogaduje się z dziećmi w każdym wieku. Nastolatki zwierzają się jej z kłopotów sercowych, a kilkulatki próbują włazić na plecy. Niepowtarzalna fryzura z kolorowymi kosmykami i kolorowe glany to znaki rozpoznawcze Kasi.

Katarzyna Hatłas ma do siebie ogromny dystans. Tutaj jako cesarzowa Japonii podczas japońskich urodzin w AJKAN for Kids.

Jeśli potrzebujecie opieki dla dzieci zajrzyjcie do AJKAN for Kids. Oferta, którą mają tu od września dotyczy zarówno wizyt od czasu do czasu, jak i regularnych pobytów. To może być opcja dla dzieci, które nie dostały się do przedszkola.

AJKAN to też ludzie. I to nie byle jacy. Prócz Kasi, spotkacie tu Amelię, absolwentkę pedagogiki wczesnoszkolnej, która potrafi swoimi rękoma cuda wyczyniać z papieru i innych materiałów plastycznych. Jest też „Pan Przedszkolanka” czyli Tobiasz – niezmordowany animator zabaw dziecięcych oraz Lena, która w niezrównany sposób potrafi skłonić dzieci do rozmowy po angielsku. Za pierwszym razem też z nią rozmawiałam po angielsku, bo byłam przekonana, że jest cudzoziemką i nie mówi po polsku.

Jeśli chcecie się skontaktować z AJKAN for Kids zajrzyjcie na ich profil na fb lub zadzwońcie po prostu na numer 516 617 745. Polecamy też piątkowe spotkanie dla rodziców. W AJKAN for Kids czekają na Was w ten piątek, 25 sierpnia od 17.00 do 19.00. Będziecie mogli zadać wszystkie pytania, które przyjdą Wam do głowy.

Nie bez znaczenia jest też cena – za taką jakość opieki zapłacicie tylko 4,50 zł/h w karnecie miesięcznym. Od września AJKAN for kids bedzie czynne 7 dni w tygodniu, również w dni wolne w szkołach (na przykład przerwy świąteczne).

 

Spotkanie z Panem Jamshidem i opowieści o Iranie.

AJKAN for Kids mieści się na terenie Politechniki Koszalińskiej przy ulicy Racławickiej 15-17, w budynku F, pokoje 109-111 na pierwszym piętrze.

W AJKAN for Kids spotkamy się we wrześniu na warsztatach „Oswoić złość” z Moniką Szczepanik. Zapisać się na nie możecie wypełniając poniższy formularz.

O mnie

zmianyadmin

Zobacz wszystkie posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *